2024 Českým středohořím

Zažijte nezapomenutelný dobrodružný den v malebném Českém středohoří!

Hledáte zábavu, která spojuje sport, historii, kulturu a přátele? Pak je pro vás ideální zábavná orientační jízda autem nesoucí název „Českým středohořím“.

Startuje se v areálu pivovaru Knajzl Brňany, kde bude zajištěna snídaně. Trasa vás provede malebnou krajinou Českého středohoří, projíždět budete lesy, loukami i údolím řeky Ohře. Vyvřeliny Českého středohoří si prohlédnete zblízka i zdáli. 

Mezi etapami navštívíte barokní zámek, kde se dozvíte o jeho fascinující historii a prohlédnete si ho od sklepa po půdu.

Dojezd je zpět do Brňan, kde si na vás pořadatelé připravili malý literární kvíz o ceny, grilování a opékání a po vyhlášení proběhne country zábava s živou hudbou.

Můžete si také postavit stan a přespat v zahradě pivovaru.

Soutěž je otevřena pro všechny bez ohledu na věk a zkušenosti. Na vítěze čekají poháry a ceny!

Neváhejte a přihlaste se hned! Počet míst je omezený.

 

Proč se zúčastnit?
  • Zažijete zábavu a aktivní den.
  • Objevíte krásy Českého středohoří.
  • Navštívíte barokní zámek a dozvíte se o jeho historii.
  • Navštívíte výrobní prostory pivovaru
  • Užijete si country zábavu s přáteli.
Nečekejte a přihlaste se hned! Těšíme se i na vás!

Českým středohořím 2024

sobota 22. června 2024

Spolek Do Cíle.cz, ve spolupráci s rodinným pivovarem Knajzl v Brňanech pořádá zábavnou jízdu vlastním autem ve stylu „Cíl neznámý“.  Trať není delší než 80 km, neopouští hranice okresu Litoměřice a je určena pro širokou veřejnost. 

Kromě samotného závodu je pro účastníky připraven doprovodný program. Ráno se mohou těšit na jízdu zručnosti a občerstvení, mezi etapami na posádky čeká oběd, který je v ceně startovného a malá orientační procházka na vytrávení po areálu zámku. Připravena je komentovaná prohlídka zámku Pátek, který je přezdíván Perla na Ohři, možná dojde i na plavbu. V obou etapách na posádky čekají různé úkoly na trati a také tajné kontroly dodržování předpisů silničního provozu. Odpolední etapa končí v místě startu. Po dojezdu do cíle potřebují organizátoři trochu času na zpracování výsledků a proto vás „potrápíme“ literárním testem o ceny, k dispozici budou pochutiny z grilu a ohniště k opékání. Samozřejmě vám neodepřeme ani prohlídku pivovaru s odborným výkladem. 

Po vyhlášení výsledků následuje volná zábava v restauraci PERLA, kde bude hrát country kapela. Druhou možností je zůstat v pivovaru a probrat nástrahy soutěže nebo jen tak pokecat o životě, nejen s organizátory soutěže. A komu se nebude chtít domů, může v zahradě pivovaru postavit stan či jen pohodit celtu a přespat do rána. Další možností je zaparkování vlastního bydlíku v areálu.  

Časový harmonogram

9:00 – 9:45 pivovar Knajzl Brňany
Přejímka soutěžních posádek v objektu pivovarské restaurace (GPS N 50°28.723′, E 14°8.720′), možnost snídaně za vlastní úhradu

9:45 
Zahájení, rozprava

10:00 – 11:00 
Jízda zručnosti v areálu pivovaru a start do první etapy orientační jízdy 

11:45 – 12:45  areál zámku Pátek
Dojezd do cíle první etapy, oběd, prohlídka zámku a dalších expozic  

13:30 – 15:00 areál zámku Pátek
Start do druhé etapy

16:45 – 17:45  pivovar Knajzl
Dojezd do cíle druhé etapy, literární kvíz, exkurze pivovaru 

19:00  
Vyhlášení výsledků, předání cen, volná zábava

20:00  restaurace PERLA Brňany 
Country zábava – vstup volný

Podrobnější informace:

Náročnost pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet odlehčenou variantu automobilových orientačních soutěží

Potřebujete vozidlo, řidiče, navigátora a chuť to zkusit. Smyslem soutěže není jízda z jednoho místa do druhého podle navigace, ale dle itineráře, který obdržíte na startu etapy. Ten vám určí, kudy, jak a kam máte jet, kde máte plnit úkoly, ale také vám vyzradí, kam máte dojet. Ti z vás, kteří váhají a nejsou si jisti svými orientačními či navigátorskými schopnosti ujišťujeme, že předem obdržíte návod, jak takovou soutěž zvládnout. Nebude to odkaz na obecné řády, ale konkrétní návod na tuto soutěž, ve kterém budou popsané a vysvětlené postupy a podobné situace, se kterými se na trati setkáte.

Bude-li vás ve vozidle víc, nic se neděje, máme soutěžní náplň i pro „baťůžky“ vzadu a je jedno, zda malé či velké. I oni budou soutěžit ve své kategorii, kterou jsme pojmenovali  „Hvězdy zadních sedadel“.

I pro samotné řidičky a řidiče zavádíme kategorii „Hvězdy volantu“, do které se promítnou výsledky jízdy zručnosti a body z tajných kontrol na trati soutěže.   

Použité vozidlo musí splňovat podmínky pro provoz na pozemních komunikacích (platná technická kontrola). Soutěž se koná za normálního silničního provozu na běžných komunikacích. Výjimkou je jízda zručnosti, kterou organizujeme na uzavřeném prostranství.  

Tyto soutěže nejezdíme na rychlost a smyky, stáří a výkon vozidla nejsou žádnou výhodou ani nevýhodou. Rozhoduje preciznost a důkladnost při čtení a řešení itineráře, pozornost řidiče a vzájemná spolupráce celé posádky. U jízdy zručnosti není proti pravidlům se za volantem v rámci zaregistrované posádky prohodit, zručku může jet jiný řidič než zbytek soutěže.  Podmínky pro řidiče jsou obecně stanoveny zákonem o provozu na pozemních komunikacích, navigátorem může být dítě, kamarád, tchýně – zkrátka ten, kdo se dobře orientuje v mapě a je připraven většinu trasy koukat do „papírů“.

Propustnost trati – maximální počet přihlášených posádek je 50.  Registrace do soutěže je nutná předem z důvodu přípravy tištěných podkladů pro posádky a zajištění stravování posádek. Snídaně i odpolední grilovačku je, s ohledem na zajištění dostatečného počtu, vhodné rezervovat předem. Rozhodující je datum a čas připsání startovného na účet pořadatele. Posádky, které se do limitu nevejdou, budou zařazeny na seznam náhradníků, o čemž budou informovány. 

Uzavírka přihlášek je v neděli 16. 6. ve 23:59 hodin.  

Pokud se přihlásíte po termínu uzavírky, nemůžeme již garantovat rezervaci jídel dle nabídky ve formuláři. 

Startovné za dvoučlennou posádku činí 900 Kč a zahrnuje: oběd pro oba účastníky, tištěné podklady do všech částí soutěže, mapy a výkazy, vstupné na zámek a jeho dalších expozic, exkurzi pivovaru, pronájmy prostorů a parkovišť, odměny posádkám, poháry pro 3 nejlepší posádky v hlavní kategorii, odměny pro nejlepší v kategoriích „Hvězdy“ a pojištění organizátora. V případě požadavku na oběd pro další spolucestující ve vašem vozidle se cena navyšuje o 150 Kč za osobu. Celkové startovné je splatné na účet č. 340 878 178 / 0300 nejpozději do data uzávěrky přihlášek. 

Startovné za účastníka na zadním sedadle, který chce soutěžit, činí 50 Kč. Nesoutěžní spolujezdci jsou zdarma.  

Po přijetí registračního formuláře vám pošleme na zadaný email instrukce k platbě. Došlou platbu vám potvrdíme, potvrdíme startovní číslo a později pošleme pokyny k orientační soutěži, organizaci a také návod, jak takovou soutěž zvládnout. V případě nejasností nás kdykoliv kontaktujte pomocí formuláře v sekci Kontakty nebo telefonicky. Zrušit přihlášku se 100% vrácením zaplaceného startovného lze do termínu uzavírky. Po termínu 16. 6. 2024 se dříve zaplacený vklad do soutěže nevrací, není-li startovní místo postoupeno náhradní posádce.

Soutěž má dvě etapy, na startu každé z nich obdržíte tištěné podklady, které se skládají z několika listů – mapa s vyznačeným prostorem trati a komunikacemi, itinerář a jízdní výkaz, do kterého se zapisují odpovědi na soutěžní úkoly a čísla z kontrolních tabulí na trati. V cíli první etapy na vás čeká pěší soutěžní procházka po areálu zámku. Poté odstartujete do druhé etapy. Ani jednu etapu nepojedete na rychlost, dosažený čas není důležitý, rozhodne správný průjezd tratí a body za plnění úkolů. Jediným místem, kde se bude měřit čas, je jízda zručnosti. V ideálním případě nenajedete více než 80 soutěžních km.

Soutěžící v kategorii „Hvězdy zadních sedadel“ obdrží vlastní podklady a výkaz k zápisu odpovědí.    

Používání GPS navigací, tabletů či telefonů s mapou není zakázáno.

A ještě povzbuzení pro všechny, kteří si myslí, že to bude těžké, že to nezvládnou a zabloudí. Naším cílem není vám zavařit hlavy, vrážet klíny mezi řidiče a navigátora nebo vás nechat bezmocně bloudit mezi Hazmburkem a Košťálovem. Obtížnost je nastavena tak, abychom vás možná někde nachytali na nějaké fintičce, ale abyste spolehlivě dojeli. Vždyť v mapách i předem uvidíte, kde je cíl.

A pokud nechcete nic podcenit a zatrénovat, tak navštivte sekci JAK NA ZAOS a stáhněte si výukový materiál. Například cvičný itík vás seznámí s téměř všemi nástrahami, které používáme při našich soutěžích. A ke stažení je i podrobný výklad s popisem itineráře i průjezdem trati kousek po kousku.

A když bude na trati nejhůř, tak jsme tu od toho, abychom vám po telefonu i trochu poradili 🙂 Ale nikomu to neříkejte!