2024 Navigátor

NAVIGÁTOR 2024

tentokrát Liběšicko-polepský, sobota 11. května 2024

pořádají v sobotu 11. května 2024 celodenní dopravně zábavnou akci pro děti a rodiče.

Zahájení v areálu Zemědělského družstva Liběšice, cíl soutěže a odpolední program v okolí KD Polepy a hřiště FK Polepy.

Časový harmonogram

08:15 – 09:30
Přejímka soutěžních posádek – areál ZD Liběšice 

08:15 – 09:45
Jízda zručnosti – areál ZD Liběšice

09:45
Zahájení, rozprava – areál ZD Liběšice

10:00 – 11:00
Start do orientační soutěže, jejíž součástí budou dvě etapy, pěší orientační závod mezi etapami a doplňkové úkoly na trati 

14:00 – 16:00
Dojezd do cíle, oběd v jídelně ZŠ a MŠ Polepy

15:00 – 19:00
Zábava, soutěže a doprovodný program v areálu hřiště FK Polepy

17:00 – 22:00
Hudební produkce

18:30
Vyhlášení výsledků

Co Vás čeká
  • automobilový orientační závod i s dětskými navigátory
  • živé kontroly na stanovištích v průběhu obou etap
  • tajné kontroly zaměřené na dodržování silničních předpisů 

Odpoledne:

Hlavními cenami v obou kategoriích jsou Rodinné vstupenky do zábavního areálu Šiklův mlýn na dvoudenní hudební festival Blue Style Prima fest pro 5 osob v ceně 5.495 Kč.

Vypsané kategorie pro tento závod

Aktuálně

Reagujeme na situaci, kdy jedno dítě chce navigovat a druhé by vzadu zůstalo plonkové, bez soutěže. Umíme to vyřešit, ale už nemůžeme měnit přihlašovací formuláře. 

Pokud máte o takovouto variantu zájem, přihlašte se do kategorie Mám na to a napište přes email, formulář nebo klidně i zavolejte a nahlaste nám jméno, příjmení a věk školáka, který bude současně soutěžit v kategorii Počkejte až dorostu

A  

„Mám na to“ 

pro řidiče/řidičku a žáka/žákyni základní školy – navigátora

Neurčujeme věkovou hranici pro navigátora, neboť z předchozích zkušeností víme, že mnohé děti prvního stupně skvěle zvládají práci s mapou a itinerářem. 

Navigátor této kategorie navštěvuje základní školu a splňuje parametry pro užívání sedadla spolujezdce – tzn., že je vyšší než 150 cm nebo jeho tělesná hmotnost dosáhla 36 kg. Nesplňuje-li tyto parametry, musí použít zádržný systém – autosedačku.

B

„Počkejte až dorostu“

pro dospělé v roli řidiče a navigátora a soutěžící žáky/žákyně na zadním sedadle

Doporučeno žákům a žákyním prvního stupně, kteří si netroufají na samostatné navigování a práci s mapou.  V této kategorii je role řidiče a navigátora sice důležitá, ale nesoutěžní. Hodnoceny budou děti na zadních sedadlech, které budou plnit úkoly během jízdy a také na stanovištích podél trati. Úkoly na trase jsou přizpůsobeny nižšímu věku, a především zhoršenému výhledu ze zadních pozic vozidla. V případě většího počtu dětí ve vozidle soutěží každé samo za sebe, každé má svůj výkaz a samostatné hodnocení. Pro převoz dětí je nutné dodržet platnou legislativu – zádržný systém (autosedačku) při výšce nižší než 150 cm nebo tělesné hmotnosti nižší než 36 kg. 

Kromě samotné orientační jízdy jsou připraveny další úkoly na stanovištích podél trati. Posádka může být doplněna nesoutěžními spolujezdci na zadním sedadle.

Použité vozidlo musí splňovat podmínky pro provoz na pozemních komunikacích (platná technická kontrola), podmínky pro řidiče jsou obecně stanoveny zákonem. 

Registrace do soutěže je nutná předem z důvodu přípravy tištěných podkladů pro posádky a objednání obědů.  Rozhodující je datum a čas připsání startovného na účet pořadatele. Posádky, které se do limitu nevejdou, budou zařazeny na seznam náhradníků, o čemž budou informovány. 

Uzavírka přihlášek byla v pondělí 6. 5. ve 12:00 hodin. Nyní vás umíme zařadit do startovní listiny bez nároku na oběd! V areálu hřiště je po celé odpoledne zajištěno občerstvení.     

Startovné za vozidlo je stanoveno na 300 Kč. Oběd po dojezdu do cíle soutěže je nepovinný, na výběr je hovězí guláš s těstovinami nebo zapečená brokolice s vařenými brambory. Cena je jednotná, 120 Kč za porci.

Po přijetí registračního formuláře vám pošleme na zadaný email instrukce k platbě. Došlou platbu vám potvrdíme, přidělíme startovní číslo a pošleme pokyny k orientační soutěži i organizaci. V případě nejasností nás kdykoliv kontaktujte pomocí formuláře v sekci Kontakty. Po termínu 6. 5. 2024 se dříve zaplacený vklad do soutěže nevrací, není-li startovní místo postoupeno náhradní posádce.

 Jízdu zručnosti absolvujete ráno před rozpravou. Soutěž má dvě etapy, na startu každé z nich obdržíte tištěné podklady, které se skládají z několika listů – mapa s vyznačeným prostorem trati a komunikacemi, itinerář, list se soutěžními úkoly na trati a jízdní výkaz, do kterého se zapisují odpovědi a čísla z kontrolních tabulí na trati. V cíli první etapy na vás čeká pěší orientační závod a také příležitost k odpočinku i občerstvení. Poté odstartujete do druhé etapy.  Ani jednu etapu nepojedete na rychlost, dosažený čas není důležitý, rozhodne správný průjezd tratí a body za plnění úkolů. Jediným místem, kde se bude měřit čas, je jízda zručnosti. V ideálním případě nenajedete více než 70 soutěžních km.

Doporučené pomůcky pro navigátora jsou psací potřeby, pevná podložka pod obdržené podklady, zvýrazňovač. Soutěžícím na zadních sedadlech doporučujeme rovněž pevnou podložku a psací potřeby.

Partneři