Navigátor 2023

Polepsko-liběšický navigátor 2023

sobota 20. května 2023

pořádají v sobotu 20. května 2023 celodenní dopravně zábavnou akci pro děti a rodiče.

Zahájení v KD Polepy, cíl soutěže a odpolední program v areálu ZŠ a MŠ Liběšice.

Časový harmonogram

09:00 – 09:30
Přejímka soutěžních posádek – vestibul KD Polepy
09:30
Zahájení, rozprava – sál KD Polepy
10:00 – 11:00
Start do orientační soutěže, jejíž součástí budou dvě etapy, jízda zručnosti, pěší orientační závod mezi etapami a doplňkové úkoly na trati 
14:30 – 15:30
Dojezd do cíle, oběd v jídelně ZŠ a MŠ Liběšice
15:00 – 19:00
Zábava, soutěže a doprovodný program v areálu ZŠ a MŠ Liběšice
15:00 – 21:00
Hudební produkce
18:00
Vyhlášení výsledků

Co Vás čeká
 • automobilový orientační závod i s dětskými navigátory
 • prezentace hlídek Dopravní policie ČR 
 • skluzavka Pepa a nafukovací atrakce Jednorožec
 • vojenské ležení z dob Marie Terezie   
 • stánek a vozidlo Armády ČR
 • paintballová střelnice
 • kreativní dílna ZUŠ Litoměřice
 • bumperball
 • NEON Band k poslechu i dobré náladě 
 • nafukovací atrakce Kladivo 
 • Moto Veteráni Litoměřicka
 • stánek Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra
 • občerstvení
Vypsané kategorie pro tento závod

A  

„Mám na to“ 

pro řidiče/řidičku a žáka/žákyni základní školy – navigátora

Neurčujeme věkovou hranici pro navigátora, neboť z předchozích zkušeností víme, že mnohé děti prvního stupně skvěle zvládají práci s mapou a itinerářem.  Navigátor této kategorie navštěvuje základní školu a splňuje parametry pro užívání sedadla spolujezdce – tzn., že je vyšší než 150 cm nebo jeho tělesná hmotnost dosáhla 36 kg. Nesplňuje-li tyto parametry, musí použít zádržný systém – autosedačku.

Kromě samotné soutěžní jízdy jsou pro posádku připraveny další úkoly na stanovištích podél trati. Posádka může být doplněna nesoutěžními spolujezdci na zadním sedadle.

Použité vozidlo musí splňovat podmínky pro provoz na pozemních komunikacích (platná technická kontrola), podmínky pro řidiče jsou obecně stanoveny zákonem.

B

„Počkejte až dorostu“

pro dospělé v roli řidiče a navigátora a soutěžící žáky/žákyně na zadním sedadle

Doporučeno žákům a žákyním prvního stupně, kteří si netroufají na samostatné navigování a práci s mapou.  V této kategorii je role řidiče a navigátora sice důležitá, ale nesoutěžní. Hodnoceny budou děti na zadních sedadlech, které budou plnit úkoly během jízdy a také na stanovištích podél trati. Úkoly na trase jsou přizpůsobeny nižšímu věku, a především zhoršenému výhledu ze zadních pozic vozidla. V případě většího počtu dětí ve vozidle soutěží každé samo za sebe, každé má svůj výkaz a samostatné hodnocení. Pro převoz dětí je nutné dodržet platnou legislativu – zádržný systém (autosedačku) při výšce nižší než 150 cm nebo tělesné hmotnosti nižší než 36 kg. 

Kromě samotné orientační jízdy jsou připraveny další úkoly na stanovištích podél trati. Posádka může být doplněna nesoutěžními spolujezdci na zadním sedadle.

Použité vozidlo musí splňovat podmínky pro provoz na pozemních komunikacích (platná technická kontrola), podmínky pro řidiče jsou obecně stanoveny zákonem. 

Registrace do soutěže je nutná předem z důvodu přípravy tištěných podkladů pro posádky a objednání obědů.  Rozhodující je datum a čas připsání startovného na účet pořadatele. Posádky, které se do limitu nevejdou, budou zařazeny na seznam náhradníků, o čemž budou informovány. 

Uzavírka přihlášek je v pondělí 15. 5. v 18:00 hodin (původní termín 11. 5 byl posunut). 

Startovné za vozidlo je stanoveno na 200 Kč. Oběd po dojezdu do cíle soutěže je nepovinný, na výběr je kuřecí řízek s vařenými brambory nebo brokolicové placičky s vařenými brambory. Cena je jednotná, 120 Kč za porci.

Po přijetí registračního formuláře vám pošleme na zadaný email instrukce k platbě. Došlou platbu vám potvrdíme, přidělíme startovní číslo a pošleme pokyny k orientační soutěži i organizaci. V případě nejasností nás kdykoliv kontaktujte pomocí formuláře v sekci Kontakty. Po termínu 12. 5. 2023 se dříve zaplacený vklad do soutěže nevrací, není-li startovní místo postoupeno náhradní posádce.

Soutěž má dvě etapy, na startu každé z nich obdržíte tištěné podklady, které se skládají z několika listů – mapa s vyznačeným prostorem trati a komunikacemi, itinerář, list se soutěžními úkoly na trati a jízdní výkaz, do kterého se zapisují odpovědi a čísla z kontrolních tabulí na trati. V cíli první etapy na vás čeká pěší orientační závod a také příležitost k odpočinku i občerstvení. Poté odstartujete do druhé etapy, jejíž součástí bude jízda zručnosti. Ani jednu etapu nepojedete na rychlost, dosažený čas není důležitý, rozhodne správný průjezd tratí a body za plnění úkolů. Jediným místem, kde se bude měřit čas, je jízda zručnosti. V ideálním případě nenajedete více než 50 soutěžních km.

Doporučené pomůcky pro navigátora jsou psací potřeby, pevná podložka pod obdržené podklady, zvýrazňovač. Soutěžícím na zadních sedadlech doporučujeme rovněž pevnou podložku a psací potřeby.

Partneři