2023 October Beer

Informace o seriálu October Beer

Smyslem seriálu October Beer je seznámení veřejnosti s malými pivovary na dohled od posvátné hory Říp. Každý rok, vždy v listopadu, navštívíme jeden pivovar a věřte, že nám to několik let zabere.  Chceme tím připomenout tradici výroby piva, která do poloviny minulého století byla téměř „v každé vesnici“. Po únorovém puči přišlo období centralizace a rušení výroby zlatavého moku v regionech, později porevoluční likvidace dalších pivovarů (ty se většinou nehodily konkurenci a bylo jednodušší je koupit a zavřít, než konkurovat kvalitou), až po současný návrat malých a mini pivovarů. 

A proč se jede soutěž v listopadu a v názvu je říjen? To vám vyzradíme až v cíli.

Nelehkého úkolu – spolupořádání prvního ročníku se ujal pan Martin Knajzl, zakladatel a majitel pivovaru  v Brňanech. Ten je tou nejpovolanější osobou, která vám příběh pivovaru Brňany v průběhu exkurze odvypráví. Dozvíte se mnohé o výrobě piva, jak často a kdy ochutnává, zda má každá várka stejné parametry a samozřejmě odpoví na vaše dotazy.

October Beer 2023

sobota 4. listopadu 2023

Asociace TOM Hrušovany, ve spolupráci s rodinným pivovarem Knajzl Brňany pořádají pro odvážné posádky z řad nejširší veřejnosti zábavnou jízdu vlastním autem ve stylu „Cíl neznámý“. Trať není delší než 80 km a neopustí hranice okresu Litoměřice. 

Zahájení v restauraci Na Střelnici v Roudnici nad Labem, cíl soutěže a odpolední program v pivovaru Knajzl Brňany.

Časový harmonogram

9:00 – 9:30
Přejímka soutěžních posádek v restauraci Na Střelnici (GPS 50.4160672N, 14.2769333E), možnost snídaně za vlastní úhradu

9:30
Zahájení, rozprava

10:00 – 11:00
Start do orientační jízdy, jejíž součástí budou dvě etapy, jízda zručnosti a doplňkové úkoly na trati 

14:30 – 15:30
Dojezd do cíle, oběd, zábavné odpoledne, komentované prohlídky pivovaru 

17:00
Vyhlášení výsledků, předání cen a pohárů

Co Vás čeká
  • možnost před startem posnídat  
  • automobilová orientační jízda dle itineráře po okrese Litoměřice
  • úkoly na trati
  • tajné kontroly na trati zaměřené na dodržování předpisů
  • jízda zručnosti
  • pozdní oběd v cíli
  • zábavné soutěže po dojezdu   
  • prohlídka pivovaru s výkladem
  • stylové poháry pro nejlepší
  • odměny pro všechny

Podrobnější informace:

Náročnost pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet odlehčenou variantu automobilových orientačních soutěží

Potřebujete vozidlo, řidiče, navigátora a chuť to zkusit. Bude-li vás ve vozidle víc, nic se neděje. Smyslem soutěže není jízda z jednoho místa do druhého s navigací, ale dle na startu obdrženého itineráře. Ten vám určí, kudy, jak a kam máte jet, kde máte plnit úkoly, ale také vám vyzradí, kam máte dojet. 

Použité vozidlo musí splňovat podmínky pro provoz na pozemních komunikacích (platná technická kontrola).

Tyto soutěže nejezdíme na rychlost a smyky, stáří a výkon vozidla nejsou žádnou výhodou ani nevýhodou. Rozhoduje preciznost a důkladnost při čtení a řešení itineráře, pozornost řidiče a vzájemná spolupráce celé posádky. Snad kromě jízdy zručnosti – tam leží většina odpovědnosti na šoférovi. Není proti pravidlům se za volantem v rámci zaregistrované posádky vystřídat, zručku může jet jiný řidič než zbytek soutěže.  Podmínky pro řidiče jsou obecně stanoveny zákonem o provozu na pozemních komunikacích, navigátorem může být dítě, kamarád, tchýně – zkrátka ten, kdo se dobře orientuje v mapě a je připraven většinu trasy koukat do „papírů“.

Po dojezdu do cíle potřebují organizátoři trochu času na zpracování výsledků a pro zkrácení volných chvil  připravili několik stanovišť pro pobavení soutěžících. Jejich rozsah bude dán časovými kapacitami a počasím. Kromě nich vám čekání zkrátí samotný pozdní oběd a také odborné zasvěcení do výroby piva v Brňanech.

Propustnost trati – maximální počet přihlášených posádek je 60.  Registrace do soutěže je nutná předem z důvodu přípravy tištěných podkladů pro posádky a objednání obědů v cíli. Snídaně není nutné rezervovat předem. Rozhodující je datum a čas připsání startovného na účet pořadatele. Posádky, které se do limitu nevejdou, budou zařazeny na seznam náhradníků, o čemž budou informovány. 

Uzavírka přihlášek je v sobotu 28. 10. v 18:00 hodin.  

Startovné za vozidlo je stanoveno na 700 Kč pro dvoučlennou posádku a zahrnuje zahrnuje 2 x oběd v cíli, 1,5l PET piva Knajzl a odměny posádkám. V případě vyššího počtu cestujících s požadavkem na odpolední oběd bude cena navýšena o 120 Kč / osoba.

Po přijetí registračního formuláře vám pošleme na zadaný email instrukce k platbě. Došlou platbu vám potvrdíme, přidělíme startovní číslo a později pošleme pokyny k orientační soutěži, organizaci a také návod, jak takovou soutěž zvládnout. V případě nejasností nás kdykoliv kontaktujte pomocí formuláře v sekci Kontakty. Zrušit přihlášku s vrácením zaplaceného startovného lze do termínu uzavírky. Po termínu 28. 10. 2023 se dříve zaplacený vklad do soutěže nevrací, není-li startovní místo postoupeno náhradní posádce.

Soutěž má dvě etapy, na startu každé z nich obdržíte tištěné podklady, které se skládají z několika listů – mapa s vyznačeným prostorem trati a komunikacemi, itinerář a jízdní výkaz, do kterého se zapisují odpovědi na soutěžní úkoly a čísla z kontrolních tabulí na trati. V cíli první etapy na vás čeká jízda zručnosti. Poté odstartujete do druhé etapy. Ani jednu etapu nepojedete na rychlost, dosažený čas není důležitý, rozhodne správný průjezd tratí a body za plnění úkolů. Jediným místem, kde se bude měřit čas, je jízda zručnosti. V ideálním případě nenajedete více než 80 soutěžních km.

Doporučené pomůcky pro navigátora jsou psací potřeby, pevná podložka pod obdržené podklady, zvýrazňovač.

Používání GPS navigací není zakázáno.

Partneři