2024 Pevnost

14. září 2024 Terezín

Chcete si otestovat své řidičské dovednosti a poznat historii zábavným způsobem? Zažijte s námi adrenalinovou sobotu v duchu tradic BOAS!

Branné Orientační Automobilové Soutěže se kdysi jezdily v každém okrese a nejlepší posádky postupovaly do krajských přeborů, následně národních a federálních mistrovství. ÚAMK ČR s hrdostí oživuje tuto legendární zábavu v moderním provedení! V roce 2024 se pilotní soutěž odehraje v malebném prostředí Terezínska a Podřipska, oblasti s bohatou historií a kulturním dědictvím, která nabízí ideální kulisy pro tuto jedinečnou akci. Ta ponese název PEVNOST.

S podporou Ministerstva obrany ČR v rámci programu „Podpora branně technických a sportovních aktivit obyvatelstva“ slibuje PEVNOST mnohem více než jen klasickou orientační jízdu. Čeká na vás nabitý program plný atraktivních disciplín:

  • Střelba ze vzduchovky: Prověřte svou pevnou ruku a přesnost. Máme dvě velikosti zbraní, aby si střelbu mohly vyzkoušet i děti. 
  • Hod granátem: Zasáhnete cíl? Gumové granáty jsou bezpečné 🙂
  • Zdravotní osvěta: Připomeňte si důležité dovednosti pro záchranu života v krizových situacích. 
  • Simulace převrácení vozidla: Zažijte na vlastní kůži jaké to je, viset hlavou dolů v převráceném vozidle. To vše bezpečně a pod dohledem na otočném simulátoru ÚAMK.
  • Orientace v podzemí: Vyzkoušejte si své orientační schopnosti v podzemních chodbách. Je to zkušenost k nezaplacení.
  • Vojenská historická technika: KVH Osada vám k obědu připraví klasický vojenský guláš vařený v polní kuchyni, a dále představí historické exponáty.   

Cílová skupina akce PEVNOST?

 

⇒ Celé rodiny: Užijte si den plný zábavy a poznání pro celou rodinu.

⇒ Pamětníci: Zavzpomínejte na staré dobré časy a zažijte BOAS v novém hávu.

⇒ Zájemci o aktivní trávení času: Vyzkoušejte si své dovednosti a užijte si adrenalin v krásném prostředí.

 

Neváhejte a sdílejte tuto informaci s přáteli a rodinou! PEVNOST je jedinečná příležitost, jak zažít kombinaci tradice a moderní zábavy.
 

Přihlaste se hned teď a buďte součástí této vzrušující události!

A nezapomeňte nás sledovat:

iti

Více informací a možnost registrace naleznete níže.

PEVNOST 2024

sobota 14. září 2024

Klub Do Cíle.cz, ve spolupráci s ÚAMK, pořádá zábavnou orientační jízdu vlastním autem v retro stylu BOAS.  Trať není delší než 80 km, neopouští hranice okresu Litoměřice a je určena pro nejširší veřejnost. 

Kromě samotné soutěže je pro účastníky připraven doprovodný program. Ráno se mohou těšit na jízdu zručnosti a možnost snídaně ještě před rozpravou, mezi etapami na posádky čeká oběd v polním stylu, který je v ceně startovného. Odpolední etapa končí v místě startu. V obou etapách jsme na posádky přichystali různé úkoly na trati a také tajné kontroly dodržování předpisů silničního provozu.  Po dojezdu do cíle je pro posádky připravena pěší etapa s několika stanovišti v areálu Retranchementu č. 5 Terezínské pevnosti.  Zajištěno je sociální zázemí, občerstvení i volitelná večeře. 

Podrobnější informace:

Časový harmonogram

8:00 – 9:45   Areál bývalých Drážďanských kasáren (GPS N 50°30.83643′, E 14°8.98622′)

Přejímka soutěžních posádek, jízda zručnosti 

8:30 – 10:00  PARKHOTEL Terezín (GPS N 50°30.73810′, E 14°8.88258′)

Možnost snídaně v restauraci hotelu 

10:00  PARKHOTEL Terezín – sál

Zahájení, rozprava

10:30 – 11:30  Parkoviště Retranchementu č. 5 (GPS N 50°30.71477′, E 14°8.73903′)

Start první etapy 

12:30 – 13:30  Pivovar Knajzl Brňany (GPS N 50°28.70265′, E 14°8.67465′)

Dojezd do cíle první etapy, oběd, výstava vojenské techniky   

13:30 – 14:30 Pivovar Knajzl Brňany
Start do druhé etapy

15:30 – 16:30  Parkoviště Retranchementu č. 5
Dojezd do cíle druhé etapy, pěší orientační závod, doplňkové soutěže, prezentace historické vojenské techniky, občerstvení, večeře 

19:00  PARKHOTEL Terezín – sál
Vyhlášení výsledků, předání cen, ukončení

Náročnost pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet odlehčenou variantu automobilových orientačních soutěží

Potřebujete vozidlo, řidiče, navigátora a chuť to zkusit. Posádku můžete doplnit „až po strop“ vašeho vozidla.  Smyslem soutěže není jízda z jednoho místa do druhého podle navigace, ale dle itineráře, který obdržíte na startu etapy. Ten vám určí, kudy, jak a kam máte jet, kde máte plnit úkoly, ale také vám vyzradí, kam máte dojet. Ti z vás, kteří váhají a nejsou si jisti svými orientačními či navigátorskými schopnosti ujišťujeme, že nejpozději týden před soutěží obdržíte návod, jak takovou soutěž zvládnout. Bude to konkrétní návod, ve kterém budou popsané a vysvětlené postupy a podobné situace, se kterými se na trati setkáte.   

Použité vozidlo musí splňovat podmínky pro provoz na pozemních komunikacích (platná technická kontrola). Soutěž se koná za normálního silničního provozu na běžných komunikacích. Výjimkou je jízda zručnosti, kterou organizujeme na uzavřeném prostranství.  

Tyto soutěže nejezdíme na rychlost a smyky, stáří a výkon vozidla nejsou žádnou výhodou ani nevýhodou. Rozhoduje preciznost a důkladnost při čtení a řešení itineráře, pozornost řidiče a vzájemná spolupráce celé posádky. U jízdy zručnosti není proti pravidlům se za volantem v rámci zaregistrované posádky prohodit, může ji jet jiný řidič než zbytek soutěže.  Podmínky pro řidiče jsou obecně stanoveny zákonem o provozu na pozemních komunikacích, navigátorem může být dítě, kamarád, tchýně – zkrátka ten, kdo se dobře orientuje v mapě a je připraven většinu trasy koukat do „papírů“.

Propustnost trati – maximální počet přihlášených posádek je 50.  Registrace do soutěže je nutná předem. Rozhodující je datum a čas připsání startovného na účet pořadatele. Posádky, které se do limitu nevejdou, budou zařazeny na seznam náhradníků, o čemž budou informovány. Snídani i večeři je nutné rezervovat předem. 

Uzavírka přihlášek je v neděli 15. září 2024 ve 23:59 hodin.  

Pokud se přihlásíte po termínu uzavírky, nemůžeme již garantovat rezervaci jídel dle nabídky ve formuláři. 

Startovné za dvoučlennou posádku činí 1300 Kč a zahrnuje: oběd pro oba účastníky, tištěné podklady do všech částí soutěže, mapy a výkazy, vstupy do podzemí a dalších expozic, pronájmy prostorů a parkovišť, odměny posádkám, poháry pro 3 nejlepší posádky a pojištění organizátora. V případě požadavku na oběd pro další spolucestující ve vašem vozidle se cena navyšuje o 200 Kč za osobu. Celkové startovné je splatné na účet č. 260 292 0022 / 2010 nejpozději do data uzávěrky přihlášek. 

Po přijetí registračního formuláře vám pošleme na zadaný email instrukce k platbě. Došlou platbu vám potvrdíme, potvrdíme startovní číslo a později pošleme pokyny k orientační soutěži, organizaci a také návod, jak takovou soutěž zvládnout. V případě nejasností nás kdykoliv kontaktujte pomocí formuláře v sekci Kontakty nebo telefonicky. Zrušit přihlášku se 100% vrácením zaplaceného startovného lze do termínu uzavírky. Po termínu 15. září 2024 se dříve zaplacený vklad do soutěže nevrací, není-li startovní místo postoupeno náhradní posádce.

Soutěž má dvě etapy, na startu každé z nich obdržíte tištěné podklady, které se skládají z několika listů – mapa s vyznačeným prostorem trati a komunikacemi, itinerář a jízdní výkaz, do kterého se zapisují odpovědi na soutěžní úkoly a čísla z kontrolních tabulí na trati. Po obědě odstartujete do druhé etapy. Ani jednu etapu nepojedete na rychlost, dosažený čas není důležitý, rozhodne správný průjezd tratí a body za plnění úkolů. Jediným místem, kde se bude měřit čas, je jízda zručnosti. V cíli druhé etapy bude připraveno několik bodovaných stanovišť s tematickými úkoly.

Používání GPS navigací, tabletů či telefonů s mapou není zakázáno.

A ještě povzbuzení pro všechny, kteří si myslí, že to bude těžké, že to nezvládnou a zabloudí. Naším cílem není vám zavařit hlavy, vrážet klíny mezi řidiče a navigátora nebo vás nechat bezmocně bloudit.  Obtížnost je nastavena tak, abychom vás možná někde nachytali na nějaké fintičce, ale abyste spolehlivě dojeli. Vždyť v mapách i předem uvidíte, kde je cíl.

A pokud nechcete nic podcenit a zatrénovat, tak navštivte sekci JAK NA ZAOS a stáhněte a prostudujte si výukový materiál (Podřipské řády, Leporelo). Cvičný itík vás seznámí s téměř všemi nástrahami, které používáme při našich soutěžích. A ke stažení je i podrobný výklad s popisem itineráře i průjezdem trati kousek po kousku.

A když bude na trati nejhůř, tak jsme tu od toho, abychom vám po telefonu i trochu poradili 🙂